Velká změna [2.díl]

14. dubna 2009 v 20:22 | Agnes |  Velká změna[Přetaženo z mého starého blogu]
Když jsme zastavili před velkým- cihlovým barákem, který uzavíral farmu stála moje tetička Hilda Tarrantová se svými dalšími třemi dětmi na přední verandě.S Danielem stejně starým jako já, o dva roky starším patnáctiletým Davidem a sedmnáctiletou sestřenkou Jane.Teta mě velkou otevřenou náručí přivítala a šla dovnitř říct Pauline, aby připravila něco k snědku.Daniel byl stejný jako můj brácha, jen řekl ,,Ahoj" a šel se věnoval svojí práci, ale za to David a Jane mě objali a začali se vyptávat na takové obyčjné věci.Vždyt' to znáte.

Po dlouhé debatě s Davidem a Jane jsem si šla do okoje v druhém patře cihlového domu vybalit věci.Do velké dřevěné skříně jsem si dala všechno oblečení, které jsem si přivezla sebou.Do malého nočního stolečku se šuplýkama, který stál u postele pod oknem jsem si dala dvě knížky o koních, zápisník, diář a panenku po babičce Mary.Mary byla maminka mé mamky a tety Hildy.Ráda na ní zpomínám i, když jsem toho sní moc neprožila.Babička Mary měla rádaz celého svéhosrdce koně a taky měla farmu.Babička farmu musela prodat, protože jí přepadl smrtící vir.Do konce života babička ráda šila a starala se o svá vnoučata.
Vyndala jsem poslední tričko ze svého bat'ohu a šla dolů do přízemí cihlového domu.Pomalu jsem scházela ze schodů a přitom jsem si prohlížela obrazy mých předků.Ty obrazy jsem znala až natolik, že jsem si představovala jaký přijde teď.Procházela jsem halou a všimla jsem si, že Charles už zase vyměnil kytky.Dorazila jsem jsem do obývacího pokoje. ,,Čauky"řikám. ,,Ahoj" odpověděli všichni kromě tetičky Hildy.,,Kde je tety?"zeptala jsem se.,,Ve stáji s Capitanem má, koliku"řekla Jane,,ale ty ta něchod!"zdůraznila.,,Dobře"odpověděla jsem trochu zklamaně. Přisedla jsem si k Danielovi na pohovku a čekala.Venku se zatím zatahlo před bouřkou.
Koněčně je tu teta.,,Už asi budete mít hlad co?!"zeptala se.Všichni přikývli.,,Jak je Capitanovi
teto?"optala jsem se.Capitan je nejlepší hřebec na farmě a má velkou cenu.,,Už dobře" odpověděla mi.Vím, že o nej má velký strach, ale nedá to na sobě znát.Zachvíli....

Agnes
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama